Miluj své tělo

Ženský tanec v těhotenství

Tanec a já to máme zvláštně. Na jednu stranu ho miluju, protančila bych celé dny, na druhou stranu mi dělá problém na něj najít čas, protože domácnost a dítě přeci potřebují moji plnou pozornost. Ano, je to další z těch přesvědčení, že čas pro mě je vlastně ztrátou času. S tímhle přesvědčením jsem už celkem dost pohnula, ale stále to není ideální.

To by však nebyl život, aby mě nedostrkal na správnou cestu 🙂 Co jsem znovu otěhotněla, najednou je čas pro mě a speciálně ten čas, který aktivně prožiji s vlastním tělem ne výsadou, ale nutností. Jak roste bříško, je potřeba vyvažovat posílení a protažení zad a pánevního dna. Nejsem fanda cvičení, pokud to není body and mind, takže je mým pohybem Ženský tanec.

Zjistila jsem, že i pár minut denně, krátké protažení a rozhýbání boků v krouživých, vlnivých a osmičkových pohybech dělá s mým tělem zázraky. A vůbec není potřeba trávit tím hodiny několikrát týdně. Pánevní dno se přirozeně zvedá, záda přestávají bolet, nohy se připravují na zátěž porodu a mimču se to navíc očividně líbí 🙂

Krom vlivu na tělo je tu ale úžasný vliv na psychiku. Jsem lépe naladěná, méně mě postihují výbuchy emocí a mám víc trpělivosti pro starší dcerku. Díky pouhým 5 minutám lehkého protažení a tance na oblíbenou písničku denně. A to si můžeme zatančit s dcerkou i spolu. Dvě mouchy jednou ranou. Je to užitečné, zábavné a jako bonus navíc nás to spojuje. 

 

Je jasné, že těhotná žena by se měla co nejvíce vyhýbat stresu a být psychicky v pohodě. Je to důležité nejen pro ní, ale i pro miminko, které nosí, protože to prožívá veškeré emoce, které prožívá ona. Ano, nelze to dodržet na sto procent a to ani není cílem. Cílem je začít rozlišovat mezi tím, co mě stresovat musí a tím, co mě stresuje naprosto zbytečně, protože to neovlivním či nezměním. V tomhle mi Ženský tanec pomáhá zůstat ve svém těle místo abych žila v hlavě a v „co by, kdyby“. Pomáhá mi najít čas na zklidnění, propojení se s miminkem a tím i připravit se lépe na porod.

Porod je proces, kdy je nutné vypnout racionální mozek, přestat myslet a přenést pozornost do těla. Tělo ví, jak má porodit. Je propojené s miminkem a při porodu čile komunikují. Tělo je tím, kdo pozná nejlépe, že se děje něco špatně, i kdyby tisíc monitorů hlásilo opak. Pouze tělo je nastavené na co nejbezpečnější cestu miminka porodními cestami a úkolem rodící ženy je dát mu prostor, pozornost a důvěru. Zda je to s lékaři za zády nebo v klidu s porodní asistentkou či dokonce sama, je individuální, protože hlavně žena se v té situaci potřebuje cítit bezpečně, aby byla schopná důvěřovat signálům těla a bezpečně provést své dítě na svět.

Pokud jste dočetla až sem a jste také těhotná, propojme se. Ve skupině Ženský tanec pro každý den sdílím videa se základy Ženského tance a určitě se dočkáte i live vysílání na téma tanec a těhotenství 🙂

Mým posláním je hledat, nacházet a informovat o možnostech zvyšování zejména ženského sebevědomí, sebedůvěry a sebeúcty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *